Coraz większym zainteresowaniem cieszą się nowe, minimalistyczne rozwiązania w aranżacji wnętrz. Obecnie coraz bardziej sprawdza się powiedzenie „mniej znaczy więcej”. Ludzie odchodzą od przepychu, pomieszczeń maksymalnie zagospodarowanych, cenią sobie przestrzeń, wszechstronność i spójność aranżacji. Łazienka jest miejscem w domu, które nie tylko spełnia funkcję higieniczną. Jest to często również przestrzeń relaksacyjna, miejsce, w którym odpoczywamy. W związku z tym coraz liczniej wybierane są proste, nowoczesne rozwiązania do aranżacji wnętrz, w tym również przestrzeni łazienkowej. 

Dowiedz się więcej na ten temat na https://listwy.online/odplywy-liniowe-80-cm/.

Coraz większą popularność zyskują kabiny prysznicowe bezbrodzikowe. Aby móc odpowiednio przygotować podłogę pod takiego typu prysznic niezbędne jest wykonanie odpływu wody. 

Odpływy liniowe są to odpływy wody montowane w posadzce, spełniające funkcję odprowadzania wody do systemu kanalizacyjnego. Dzięki właściwie założonemu odpływowi woda spływa przy pomocy siły grawitacyjnej. Można wybrać zarówno odpływ pod prysznic montowany na podłodze jak i w ścianie. 

Jaki odpływ liniowy wybrać – ścienny czy podłogowy?

Bardziej popularnym, częściej wybieranym jest odpływ liniowy podłogowy. Popularnym rozmiarem jest szerokość odpływu 80 cm. Jest łatwiejszy do montażu niż odpływ ścienny. Jeśli zależy Ci na dyskretnym, subtelnym, mało widocznym rozwiązaniu to najlepiej sprawdzi się w tej roli odpływ liniowy niski lub ścienny. Właściwie dobrany odpływ liniowy prezentuje się bardzo elegancko.

Bezbrodzikowy prysznic sprawia, że kabina wygląda optycznie na większą. Jest to dobre rozwiązanie zarówno do małych, ciasnych przestrzeni łazienkowych, w których nie wywołuje efektu “przytłoczenia”, jak również dużych, wszechstronnych łazienek. Odplyw liniowy jest rozwiązaniem, które dobrze sprawdzi się również w bloku. 

Kabina prysznicowa z odpływem liniowym 80 cm – co musisz o nim wiedzieć?

  • Klasyczny odpływ oraz model liniowy nie są tym samym produktem. Różnią się od siebie, ale materiał wykonania pozostaje ten sam. Solidny odpływ liniowy wykonany jest ze stali nierdzewnej. Nieunikniony jest częsty kontakt odpływu liniowego z wodą, dlatego ważne jest, aby był on odpowiednio zabezpieczony przed rdzą. 
  • Należy zwrócić uwagę na ilość nóżek montażowych. Im więcej nóżek montażowych posiada produkt, tym lepiej, ponieważ poprawia on stabilność produktu.
  • Nie bez znaczenia jest także długość odpływu – im dłuższy, tym łatwiej osiągnąć pożądany efekt. Odnosi się to zarówno do odpływu ściennego jak i podłogowego.  
  • Zwróć uwagę na przepustowość – im jest większa, tym szybciej możemy usunąć wodę z kabiny. 
  • Zwróć uwagę na parametry odpływu. W zależności od wybranego przez nas modelu, może on wymagać montażu na różnej głębokości, co może skutkować koniecznością podniesienia posadzki. Jeśli nie jest to możliwe, to w takiej sytuacji alternatywą może być zastosowanie odpływu ściennego.
  • Nie bez znaczenia jest również wygląd maskownicy – warto zdecydować się na model, który będzie stanowił spójną całość z naszym wnętrzem. Można zdecydować się przykładowo na odpływy montowane w taki sposób, aby przykryć je płytkami. 

Prysznic z odpływem liniowym – zalety:

  • Uniwersalność i ponadczasowość. Dzięki minimalistycznemu wyglądowi produkt znajdzie zastosowanie praktycznie w każdym stylu aranżacyjnym. Dodatkowo, sprawdzi się do montażu zarówno w domu jak i przestrzeni publicznej. Bez przeszkód możesz zastosować odpływ liniowy w bloku, domu, czy innej przestrzeni. 
  • Modny, minimalistyczny, ale jednocześnie elegancki, szykowny design.
  • Wysoki poziom funkcjonalności – produkt łatwy do utrzymania w czystości.
  • Różnorodność – możliwość dopasowania typu wykończenia, który najlepiej sprawdzi się w Twojej przestrzeni łazienkowej i najlepiej spełni Twoje oczekiwania i preferencje.

Podsumowując – odpływ liniowy pod prysznicem idealnie pasuje do stylu nowoczesnego, wpisując się w jego tendencje minimalistyczne, ale dzięki dużej uniwersalności sprawdzi się doskonale również w innych stylach aranżacyjnych. 

Kategorie: Łazienka